VI20-101S-F HMI Veichi VI20 Size 10.1in
Є в наявності
sku: VI20-101S-F
Клікніть для збільшення
Veichi
Є в наявності
brand: Veichi
Series: VI20
Panel type: графическая
Diagonal: 10.1 inch
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Veichi
Series VI20
sku VI20-101S-F
Replacement (If discontinued) No
Panel type графическая
Matrix type TFT LCD
Diagonal 10.1 inch
Chroma 24bit
Width 1024 mm
Height 600 mm
number of ports 3
Interface RS232/485/422, RS232
Protocol Modbus RTU
USB port USB Slave/Host 2.0
Additional CPU: 600MHz ARM Cortex-A8, Memory: 128MB Flash+128MB DDR3, LED backlight, 400 cd/m², DC24V (9-28V)
Color rendering Black
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Product Reviews
1
Олег, інженер-автоматник
Взяв цю панель Veichi VI20-101S-F для заміни старої на виробничій лінії. Діагональ 10.1 дюйма, як раз те, що треба – все видно чітко. 24 біти кольору, матриця TFT LCD, тому картинка пристойна, не ріже око. Підключення через RS485 до контролера пройшло без проблем, Modbus RTU працює стабільно. Проц ARM Cortex-A8 на 600МГц і пам'ять 128MB Flash + 128MB DDR3 – для своїх задач панель досить шустра, не тупить. USB-порт теж плюс, зручно проекти закидати. За свої гроші варіант дуже гідний, Veichi як завжди тішить співвідношенням.
SIMILAR VI20-101S-F GOODS
Characteristics
brandWeintekKincoKincoKincoKinco
SeriescMTXMT4x00MT4x00MT4x00MT4x00
Panel typeStandard HMIграфическаяграфическаяграфическаяграфическая
Diagonal, inch10.110.110.110.110.1
This page contains information about HMI Veichi VI20 Size 10.1in ( VI20-101S-F ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VI20-101S-F, series VI20 from manufacturer Veichi . Buy VI20101SF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VI20-101S-F only high quality at affordable prices. Guarantee. VI20-101S-F