SV-4K-S Hybrid inverter 4 kW 1Ф (battery 24V)
sku: SV-4K-S
Під замовлення
17 500 UAH
Brand: Veichi
Series: SI
Power supply: 1x220
Power: 4.0 kW
Battery Voltage: 24 V
Max Charge Current: 120 A
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| Brand | Veichi |
| Series | SI |
| SKU | SV-4K-S |
| Type | hybrid_inverter |
| Power | 4.0 kW |
| Power supply | 1x220 |
| Battery Voltage | 24 V |
| Battery Voltage Range | 20-30 V |
| Max Charge Current | 120 A |
| Charger Type | MPPT |
| Nominal DC Voltage | 500 V |
| Max DC Voltage | 450 V |
| MPPT Voltage Range | 60-450 V |
| Output Voltage Range | 90-280 V |
| Efficiency | 94.0 % |
| AC Startup Voltage | 90 V |
| AC Input Voltage Range | 90-280 V |
| Frequency Range | 50/60 Hz |
| Max AC Input Current | 25 A |
| Operating Temperature Range | -10~50 °C |
Documentation. Hybrid inverter 4 kW 1Ф (battery 24V) ( SV-4K-S )
SIMILAR SV-4K-S GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | Veichi | Veichi | Veichi | Veichi | Veichi |
| Series | SI | SI | VH | VH | VH |
| Power supply | 1x220 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Power, kW | 10.2 | 8.2 | 3.6 | 3.0 | 5.0 |
| Battery Voltage, V | 48 | 48 | 450 | 450 | 450 |
| Max Charge Current, A | 140 | 140 | 30 | 30 | 30 |
This page contains information about
Hybrid inverter 4 kW 1Ф (battery 24V) ( SV-4K-S )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SV-4K-S, series SI from manufacturer Veichi
.
Buy SV4KS
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SV-4K-S only high quality at affordable prices. Guarantee.
SV-4K-S