SISV-4.2K-H(TWIN) Hybrid inverter 4.2kW 1Ф (battery 24V)
sku: SISV-4.2K-H(TWIN)
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
Brand: Veichi
Series: SI
Power supply: 1x220
Power: 4.2 kW
Battery Voltage: 24 V
Max Charge Current: 100 A
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| Brand | Veichi |
| Series | SI |
| SKU | SISV-4.2K-H(TWIN) |
| Type | hybrid_inverter |
| Power | 4.2 kW |
| Power supply | 1x220 |
| Battery Voltage | 24 V |
| Max Charge Current | 100 A |
| Charger Type | MPPT |
| Nominal DC Voltage | 360 V |
| Max DC Voltage | 500 V |
| MPPT Voltage Range | 60-450VDC V |
| Output Voltage Range | 195.5-253VAC V |
| Efficiency | 98.0 % |
| Dimensions | 110x350x420 mm |
| Weight | 8.5 kg |
| AC Startup Voltage | 120-140VAC/180VAC V |
| AC Input Voltage Range | 90-280VAC/170-280VAC V |
| Frequency Range | 49-51 ±1Hz Hz |
| Max AC Input Current | 30 A |
Documentation. Hybrid inverter 4.2kW 1Ф (battery 24V) ( SISV-4.2K-H(TWIN) )
SIMILAR SISV-4.2K-H(TWIN) GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | Veichi | Veichi | Veichi | Veichi | Veichi |
| Series | SI | SI | VH | VH | VH |
| Power supply | 1x220 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Power, kW | 10.2 | 8.2 | 3.6 | 3.0 | 5.0 |
| Battery Voltage, V | 48 | 48 | 450 | 450 | 450 |
| Max Charge Current, A | 140 | 140 | 30 | 30 | 30 |
This page contains information about
Hybrid inverter 4.2kW 1Ф (battery 24V) ( SISV-4.2K-H(TWIN) )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SISV-4.2K-H(TWIN), series SI from manufacturer Veichi
.
Buy SISV4.2KH(TWIN)
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SISV-4.2K-H(TWIN) only high quality at affordable prices. Guarantee.
SISV-4.2K-H(TWIN)