SD600A-T3-4R5 SD600 4.5KW
sku: SD600A-T3-4R5
Є в наявності
17 515 UAH
Brand: Veichi
Series: SD600
Power: 4.5 kW
servo_type: servoset
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Veichi |
| Series | SD600 |
| sku | SD600A-T3-4R5 |
| Power | 4.5 kW |
| Current | 10.80 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/380В V |
| DI | 9 |
| AI | 2 |
| DO | 6 |
| AO | 0 |
| Encoder resolution | 2500 имп/об |
| Structure | RS-485 |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 206+75х103х245 |
| Programming | VeichiSoft |
| servomotor | {'SMM18-3Y4R4-U1NH5'} |
| revs | 1500 |
| servo_type | servoset |
Documentation. SD600 4.5KW ( SD600A-T3-4R5 )
Product Reviews
1
�
Олег П.
Взяли цей сервопривід Veichi SD600 на фрезерний ЧПУ, що модернізуємо. Потужності 4.5 кВт якраз вистачає для нашої осі, працює стабільно. Енкодер на 2500 імпульсів дає дуже пристойну точність, особливо відчутно на дрібних деталях. З VeichiSoft все підключилось без проблем, по RS-485 зв'язали з контролером. Вбудований резистор теж плюс, не треба окремо нічого городить. За свої гроші це супер варіант, враховуючи як зараз Veichi по якості підтягнулись, майже як Delta. Розміри у нього доволі компактні, в шафу вписався норм.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
SD600 4.5KW ( SD600A-T3-4R5 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SD600A-T3-4R5, series SD600 from manufacturer Veichi
.
Buy SD600AT34R5
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SD600A-T3-4R5 only high quality at affordable prices. Guarantee.
SD600A-T3-4R5