SD600A-T2-3R0-N SD600 3KW series
sku: SD600A-T2-3R0-N
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Veichi |
| Series | SD600 |
| sku | SD600A-T2-3R0-N |
| Power | 3.0 kW |
| Current | 14.00 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 9 |
| AI | 2 |
| DO | 6 |
| AO | 0 |
| Encoder resolution | 2500 имп/об |
| Structure | RS-485, САNopen |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 206+75х103х246 |
| Programming | VeichiSoft |
| servomotor | {'SMM13-2U3R8-U1NH5'} |
| revs | 2500 |
| servo_type | servoset |
Documentation. SD600 3KW series ( SD600A-T2-3R0-N )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Поставив цей сервопривід Veichi SD600 на фрезерний верстат, бо старий почав барахлити. Потужність 3 кВт саме те, що треба. Движок тепер видає свої 2500 об/хв без проблем. Дуже сподобалось, що тут енкодер на 2500 імпульсів на оберт, для точності ЧПУ це дуже важливо. Налаштування зайняло мінімум часу, програмне забезпечення VeichiSoft інтуїтивне. І вбудований гальмівний резистор – це зручно, не треба окремо нічого докуповувати. Підключив по RS-485, все піднялось з пів-оберта. Veichi дійсно тримає марку за свою ціну. Верстат тепер літає, навантаження тримає стабільно. Рекомендую!
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
SD600 3KW series ( SD600A-T2-3R0-N )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SD600A-T2-3R0-N, series SD600 from manufacturer Veichi
.
Buy SD600AT23R0N
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SD600A-T2-3R0-N only high quality at affordable prices. Guarantee.
SD600A-T2-3R0-N