SD600A-S2-R20 SD600 Series 0.2KW
sku: SD600A-S2-R20
Є в наявності
9 238 UAH
Brand: Veichi
Series: SD600
Power: 0.2 kW
servo_type: servoset
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Veichi |
| Series | SD600 |
| sku | SD600A-S2-R20 |
| Power | 0.2 kW |
| Current | 1.60 A |
| Number of phases/input voltage | 1-ф/220В V |
| DI | 9 |
| AI | 2 |
| DO | 6 |
| AO | 0 |
| Encoder resolution | 2500 имп/об |
| Structure | RS-485 |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 139.5+75х62х162 |
| Programming | VeichiSoft |
| servomotor | {'SMM06-2TR10-U1NL5','SMM06-2TR20-U1NL5'} |
| revs | 3000 |
| servo_type | servoset |
Documentation. SD600 Series 0.2KW ( SD600A-S2-R20 )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Брав цей сервопривід Veichi SD600A на свій невеликий фрезерний ЧПУ верстат. Різниця відчутна, верстат тепер працює помітно швидше і точніше. Особливо порадували плавні рухи без ривків, 0.2 кВт потужності мені для моєї роботи за очі вистачає. Мотор 3000 об/хв, та й енкодер на 2500 імпульсів дає дуже хорошу деталізацію. Підключив без проблем, живлення 220В, та й сам привід компактний (139.5х62х162), вліз у шафу керування без танців з бубном. Програма VeichiSoft інтуїтивно зрозуміла, багато часу на налаштування не витратив. Вважаю, що за цю ціну, Veichi SD600 – дуже вдалий вибір. Я задоволений.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
SD600 Series 0.2KW ( SD600A-S2-R20 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SD600A-S2-R20, series SD600 from manufacturer Veichi
.
Buy SD600AS2R20
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SD600A-S2-R20 only high quality at affordable prices. Guarantee.
SD600A-S2-R20