AC70E-S2-2R2G Frequency inverter AC70E 2.2kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors
Є в наявності
sku: AC70E-S2-2R2G
Series: AC70E
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 10 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Description
  • Documentation
  • Reviews (12)
brand Veichi
Series AC70E
sku AC70E-S2-2R2G
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 / 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 10 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 172 mm
Width 106 mm
Depth 142 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency inverter AC70E 2.2kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors ( AC70E-S2-2R2G )
Product Reviews
12
Віталій Б.
Володимир З.
поставили на компресор 2.2кВт, працює, але нагрівається трохи, як на мене, більше ніж очікував.
Галина Л.
Дмитро В.
Михайло Р.
SIMILAR AC70E-S2-2R2G GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Frequency inverter AC70E 2.2kW Vx:1-ph/220V for Single-phase and Three-phase motors ( AC70E-S2-2R2G ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70E-S2-2R2G, series AC70E from manufacturer Veichi . Buy AC70ES22R2G and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70E-S2-2R2G only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70E-S2-2R2G