AC70-T3-R75G/1R5P Frequency converter vector 0.7 kW (2.3 A -150%) / 1.5 kW (3.7A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-R75G/1R5P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.3 A
  • Documentation
  • Reviews (13)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-R75G/1R5P
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
In Second Power mode 1.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 2.3 A
Rated current for the second power 3.7 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 182 mm
Width 122 mm
Depth 154.5 mm
Braking module Available
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 0.7 kW (2.3 A -150%) / 1.5 kW (3.7A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-R75G/1R5P )
Product Reviews
13
Володимир А.
Сергій Л.
Геннадій П.
Катерина З.
Андрій В.
SIMILAR AC70-T3-R75G/1R5P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 0.7 kW (2.3 A -150%) / 1.5 kW (3.7A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-R75G/1R5P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-R75G/1R5P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3R75G/1R5P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-R75G/1R5P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-R75G/1R5P