AC70-T3-5R5G/7R5P Frequency converter vector 5.5 kW (13 A -150%) / 7.5 kW (17A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-5R5G/7R5P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 13 A
  • Documentation
  • Reviews (12)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-5R5G/7R5P
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 7.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 13 A
Rated current for the second power 17 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 246 mm
Width 159 mm
Depth 157.5 mm
Braking module Available
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 5.5 kW (13 A -150%) / 7.5 kW (17A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-5R5G/7R5P )
Product Reviews
12
Андрій М.
Денис О.
Олег Скринник
Іван Петрович
Володимир З.
SIMILAR AC70-T3-5R5G/7R5P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 5.5 kW (13 A -150%) / 7.5 kW (17A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-5R5G/7R5P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-5R5G/7R5P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T35R5G/7R5P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-5R5G/7R5P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-5R5G/7R5P