AC70-T3-250G/280P Frequency converter vector 250 kW (470 A -150%) / 280 kW (510A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-250G/280P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 470 A
  • Documentation
  • Reviews (3)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-250G/280P
Main Power 250.0 kW
In Second Power mode 280.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 470 A
Rated current for the second power 510 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 1170 mm
Width 750 mm
Depth 400 mm
Braking module Option
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 250 kW (470 A -150%) / 280 kW (510A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-250G/280P )
Product Reviews
3
Сергій В.
Олег К.
Ігор П.
SIMILAR AC70-T3-250G/280P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 250 kW (470 A -150%) / 280 kW (510A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-250G/280P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-250G/280P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3250G/280P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-250G/280P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-250G/280P