AC70-T3-185G/200P Frequency converter vector 185 kW (340 A -150%) / 200 kW (380A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-185G/200P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 340 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-185G/200P
Main Power 185.0 kW
In Second Power mode 200.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 340 A
Rated current for the second power 380 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 1060 mm
Width 650 mm
Depth 400 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 185 kW (340 A -150%) / 200 kW (380A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-185G/200P )
Product Reviews
1
Олег К.
Для модернізації головної конвеєрної лінії нам потрібен був надійний частотник на двигун 185 кВт. Цей Veichi AC70-T3-185G/200P відразу привернув увагу. Вбудований ПЛК та векторне керування без енкодера – це дуже зручно. Інтеграція в нашу Modbus RTU мережу пройшла без проблем, все підключилося швидко. ПІД-регулятор добре справляється з підтриманням стабільної швидкості під змінним навантаженням. Знаємо, що Veichi добре працює навіть з нашою не ідеальною електромережею, а схемотехніка з подвійним лакуванням плат дає впевненість в надійності. Розміри 650x1060x400 мм стали в нашу шафу без переробок. Загалом, потужний привод, тягне навантаження без нарікань.
SIMILAR AC70-T3-185G/200P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 185 kW (340 A -150%) / 200 kW (380A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-185G/200P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-185G/200P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3185G/200P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-185G/200P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-185G/200P