AC600-T4-030G/037P Variable Frequency Drive AC600 30.0kW 3-ф/380
sku: AC600-T4-030G/037P
Series: AC600
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 60 A
Series AC600
sku AC600-T4-030G/037P
Main Power 30 kW variable frequency drives
In Second Power mode 37.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 60 A
Rated current for the second power 75 A
Maximum output frequency 0~599Hz Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 455 mm
Width 190 mm
Depth 236.5 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC600-T4-030G/037P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC600 30.0kW 3-ф/380 ( AC600-T4-030G/037P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC600-T4-030G/037P, series AC600 from manufacturer Veichi . Buy AC600T4030G/037P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC600-T4-030G/037P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC600-T4-030G/037P