AC600-T4-011G/015P Variable Frequency Drive AC600 11.0kW 3-ф/380
sku: AC600-T4-011G/015P
Клікніть для збільшення
Veichi
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Veichi
Series: AC600
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 25 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Veichi
Series AC600
sku AC600-T4-011G/015P
Main Power 11 kW variable frequency drives
In Second Power mode 15.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 25 A
Rated current for the second power 32 A
Maximum output frequency 0~599Hz Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 348 mm
Width 155 mm
Depth 211.5 mm
Braking module Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC600-T4-011G/015P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC600 11.0kW 3-ф/380 ( AC600-T4-011G/015P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC600-T4-011G/015P, series AC600 from manufacturer Veichi . Buy AC600T4011G/015P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC600-T4-011G/015P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC600-T4-011G/015P