AC330-T3-055G-075P Variable Frequency Drive AC330 55.0kW 3-ф/380
sku: AC330-T3-055G-075P
Series: AC330
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 110 A
Series AC330
sku AC330-T3-055G-075P
Main Power 55 kW variable frequency drives
In Second Power mode 75.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 110 A
Rated current for the second power 150 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 560 mm
Width 240 mm
Depth 310 mm
Braking module No
Video Thumbnail
Documentation. Variable Frequency Drive AC330 55.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-055G-075P )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC330-T3-055G-075P GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC330 55.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-055G-075P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC330-T3-055G-075P, series AC330 from manufacturer Veichi . Buy AC330T3055G075P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC330-T3-055G-075P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC330-T3-055G-075P