AC330-T3-011G-B Variable Frequency Drive AC330 11.0kW 3-ф/380
sku: AC330-T3-011G-B
Series: AC330
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 25 A
Series AC330
sku AC330-T3-011G-B
Main Power 11 kW variable frequency drives
In Second Power mode 15.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 25 A
Rated current for the second power 32 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 383 mm
Width 142 mm
Depth 225 mm
Video Thumbnail
Documentation. Variable Frequency Drive AC330 11.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-011G-B )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC330-T3-011G-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC330 11.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-011G-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC330-T3-011G-B, series AC330 from manufacturer Veichi . Buy AC330T3011GB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC330-T3-011G-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC330-T3-011G-B