AC310-T/S2-7R5G-B Frequency converter 7.5 kW In:1-ph/220V | Out:3-ph/220V for 3-phase motors
Є в наявності
sku: AC310-T/S2-7R5G-B
Series: AC310
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 20 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Veichi
Series AC310
sku AC310-T/S2-7R5G-B
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 / 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 20 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 291 mm
Width 195 mm
Depth 167.5 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder No
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Product Reviews
2
Микола К.
Олексій В.
SIMILAR AC310-T/S2-7R5G-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter 7.5 kW In:1-ph/220V | Out:3-ph/220V for 3-phase motors ( AC310-T/S2-7R5G-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC310-T/S2-7R5G-B, series AC310 from manufacturer Veichi . Buy AC310T/S27R5GB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC310-T/S2-7R5G-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC310-T/S2-7R5G-B