VDN-3P3U3-0185-FP6 Variable frequency drive VDN 18.5 kW 3x380
Є в наявності
sku: VDN-3P3U3-0185-FP6
Клікніть для збільшення
Vector VS
Є в наявності
brand: Vector VS
Series: VDN
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 39 A
IP protection level: 66
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Vector VS
Series VDN
sku VDN-3P3U3-0185-FP6
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 22.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 39 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 9.5 kg
IP protection level IP66
EMC filter Available
Height 360 mm
Width 240 mm
Depth 271 mm
Braking module Available
Built-in regulator ПІД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable frequency drive VDN 18.5 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0185-FP6 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VDN-3P3U3-0185-FP6 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable frequency drive VDN 18.5 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0185-FP6 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VDN-3P3U3-0185-FP6, series VDN from manufacturer Vector VS . Buy VDN3P3U30185FP6 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VDN-3P3U3-0185-FP6 only high quality at affordable prices. Guarantee. VDN-3P3U3-0185-FP6