VDN-1P1U2-0007-F Variable frequency drive VDN 0.7 kW 1x220
Є в наявності
sku: VDN-1P1U2-0007-F
Клікніть для збільшення
Vector VS
Є в наявності
brand: Vector VS
Series: VDN
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.0 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Vector VS
Series VDN
sku VDN-1P1U2-0007-F
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
In Second Power mode 1.1 kW
Supply input 1x220 V
Supply output 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.0 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 1 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 173 mm
Width 83 mm
Depth 123 mm
Braking module Available
Built-in regulator ПІД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable frequency drive VDN 0.7 kW 1x220 ( VDN-1P1U2-0007-F )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VDN-1P1U2-0007-F GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable frequency drive VDN 0.7 kW 1x220 ( VDN-1P1U2-0007-F ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VDN-1P1U2-0007-F, series VDN from manufacturer Vector VS . Buy VDN1P1U20007F and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VDN-1P1U2-0007-F only high quality at affordable prices. Guarantee. VDN-1P1U2-0007-F