6SL3210-1PC22-2AL0 Variable Frequency Drive Sinamics G120 2.2kW 3-ф/220
sku: 6SL3210-1PC22-2AL0
Клікніть для збільшення
Siemens
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Siemens
Series: Sinamics G120
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 5 A
IP protection level: IP
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Siemens
Series Sinamics G120
sku 6SL3210-1PC22-2AL0
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 5 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 355 mm
Width 140 mm
Depth 165 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR 6SL3210-1PC22-2AL0 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Sinamics G120 2.2kW 3-ф/220 ( 6SL3210-1PC22-2AL0 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for 6SL3210-1PC22-2AL0, series Sinamics G120 from manufacturer Siemens . Buy 6SL32101PC222AL0 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy 6SL3210-1PC22-2AL0 only high quality at affordable prices. Guarantee. 6SL3210-1PC22-2AL0