6SE6420-2UC22-2BA1 Variable Frequency Drive MicroMaster 420 2.2kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: 6SE6420-2UC22-2BA1
Клікніть для збільшення
Siemens
Є в наявності
brand: Siemens
Series: MicroMaster 420
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 10.4 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Siemens
Series MicroMaster 420
sku 6SE6420-2UC22-2BA1
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 10.4 A
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive MicroMaster 420 2.2kW 1-ф/220 ( 6SE6420-2UC22-2BA1 )
Product Reviews
2
Ігор М.
Олександр К.
Взяли цей частотник Siemens MicroMaster 420 на 2.2 кВт для невеликого насоса, де в мережі тільки 220В, а движок трифазний. Працює стабільно, видає чисті 3 фази, 220В як заявлено. Що сподобалося, так це наявність ЕМС-фільтра, одразу менше проблем з наводками в цеху. Та й PID-регулятор дозволяє чітко тримати потрібні параметри. Векторне керування без датчика теж плюс, для нашого завдання вистачає з головою. Siemens є Siemens, надійність відчувається.
SIMILAR 6SE6420-2UC22-2BA1 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive MicroMaster 420 2.2kW 1-ф/220 ( 6SE6420-2UC22-2BA1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for 6SE6420-2UC22-2BA1, series MicroMaster 420 from manufacturer Siemens . Buy 6SE64202UC222BA1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy 6SE6420-2UC22-2BA1 only high quality at affordable prices. Guarantee. 6SE6420-2UC22-2BA1