MC07B0150-503-4-00 Variable Frequency Drive MC07 15.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: MC07B0150-503-4-00
Клікніть для збільшення
SEW
Є в наявності
brand: SEW
Series: MC07
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 32 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand SEW
Series MC07
sku MC07B0150-503-4-00
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 32 A
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive MC07 15.0kW 3-ф/380 ( MC07B0150-503-4-00 )
Product Reviews
2
Власник цеху Андрій
Інженер-технолог Петро
Взяли цей частотник SEW MC07 на 15 кВт для нашого конвеєра з трифазним двигуном 380В. Що можу сказати, пристрій серйозний. Вхід/вихід 3х380В, номінальний струм 32А – все чітко під наші потреби. Наявність ПІД-регулятора дозволяє дуже точно підтримувати параметри процесу, а векторне керування без енкодера дає добру динаміку. Окремо відмічу вбудований ЕМС-фільтр, це суттєво зменшує наведення на іншу автоматику в шафі. Інтеграція по Modbus RTU пройшла без проблем з нашим ПЛК. Для важкого навантаження (device use 3) працює стабільно. SEW завжди тримає марку, тут без сюрпризів.
SIMILAR MC07B0150-503-4-00 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive MC07 15.0kW 3-ф/380 ( MC07B0150-503-4-00 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MC07B0150-503-4-00, series MC07 from manufacturer SEW . Buy MC07B0150503400 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MC07B0150-503-4-00 only high quality at affordable prices. Guarantee. MC07B0150-503-4-00