MC07B0110-5A3-4-00 Variable Frequency Drive MC07 11.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: MC07B0110-5A3-4-00
Series: MC07
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 24 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand SEW
Series MC07
sku MC07B0110-5A3-4-00
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 24 A
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive MC07 11.0kW 3-ф/380 ( MC07B0110-5A3-4-00 )
Product Reviews
2
Ірина С.
Олексій В.
Купили цей частотник SEW MC07 на 11 кВт для нашої компресорної станції. Трифазний, 380В, як і треба. Вже кілька тижнів працює без проблем. Особливо порадував вбудований ЕМС-фільтр, не треба заморочуватись з додатковим обладнанням. Регулятор ПІД працює чітко, дозволяє точно підтримувати тиск в системі. Векторне керування дає плавність пуску, движок не смикається. Надійний агрегат.
SIMILAR MC07B0110-5A3-4-00 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive MC07 11.0kW 3-ф/380 ( MC07B0110-5A3-4-00 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MC07B0110-5A3-4-00, series MC07 from manufacturer SEW . Buy MC07B01105A3400 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MC07B0110-5A3-4-00 only high quality at affordable prices. Guarantee. MC07B0110-5A3-4-00