MC07B0030-5A3-4-00 Variable Frequency Drive MC07 3.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: MC07B0030-5A3-4-00
Series: MC07
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 7 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand SEW
Series MC07
sku MC07B0030-5A3-4-00
Main Power 3 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7 A
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive MC07 3.0kW 3-ф/380 ( MC07B0030-5A3-4-00 )
Product Reviews
1
Володимир М.
Взяли цей частотник SEW MC07 3кВт для подачі сировини на лінію. Движок у нас трьохфазний, 380В, тож підійшов якраз. Що можу сказати, працює стабільно, без збоїв. Особливо порадував вбудований ЕМС-фільтр, бо до цього були нюанси з наводками на інше обладнання. PID-регулятор дозволяє чітко тримати швидкість, коли завантаження міняється, це важливо для технологічного процесу. Ну і векторне керування відчутно, двигун пускається плавно, без ривків, і на низьких обертах тяга хороша. Поки все ок, нарікань немає.
SIMILAR MC07B0030-5A3-4-00 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive MC07 3.0kW 3-ф/380 ( MC07B0030-5A3-4-00 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MC07B0030-5A3-4-00, series MC07 from manufacturer SEW . Buy MC07B00305A3400 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MC07B0030-5A3-4-00 only high quality at affordable prices. Guarantee. MC07B0030-5A3-4-00