ATV310HU30N4E Variable Frequency Drive Altivar 310 3.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV310HU30N4E
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 310
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 7.1 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 310
sku ATV310HU30N4E
Main Power 3 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.1 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 184 mm
Width 140 mm
Depth 151 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder No
Product Reviews
1
Олексій В.
SIMILAR ATV310HU30N4E GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 310 3.0kW 3-ф/380 ( ATV310HU30N4E ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV310HU30N4E, series Altivar 310 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV310HU30N4E and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV310HU30N4E only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV310HU30N4E