MC07B0015-2B1-4-05 Variable Frequency Drive MC07 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: MC07B0015-2B1-4-05
Клікніть для збільшення
SEW
Є в наявності
brand: SEW
Series: MC07
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.3 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand SEW
Series MC07
sku MC07B0015-2B1-4-05
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.3 A
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive MC07 1.5kW 1-ф/220 ( MC07B0015-2B1-4-05 )
Product Reviews
2
Сергій М.
Олег К.
Брав цей частотник SEW MC07 на 1.5 кВт для невеликого верстата в майстерню. Що можу сказати, штука надійна. Вхід 1 фаза 220В, на виході маємо три фази 220В, якраз для мого движка. Працює чітко, керування векторне без датчика положення є, для моєї задачі вистачає. PID-регулятор теж доречний. Фільтр ЕМС вбудований, це плюс, не треба окремо ставити. Схеми в документації зрозумілі, підключив швидко. SEW є SEW, якість відчувається.
SIMILAR MC07B0015-2B1-4-05 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive MC07 1.5kW 1-ф/220 ( MC07B0015-2B1-4-05 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MC07B0015-2B1-4-05, series MC07 from manufacturer SEW . Buy MC07B00152B1405 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MC07B0015-2B1-4-05 only high quality at affordable prices. Guarantee. MC07B0015-2B1-4-05