ATV950D11N4 Variable Frequency Drive Altivar 950 11.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV950D11N4
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 950
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 23,5 A
IP protection level: 55
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 950
sku ATV950D11N4
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 23,5 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 13,7 kg
IP protection level IP55
EMC filter Available
Height 678 mm
Width 264 mm
Depth 299 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 950 11.0kW 3-ф/380 ( ATV950D11N4 )
Product Reviews
1
Сергій К., Інженер АСУТП
SIMILAR ATV950D11N4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 950 11.0kW 3-ф/380 ( ATV950D11N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV950D11N4, series Altivar 950 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV950D11N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV950D11N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV950D11N4