ATV930D15N4 Variable Frequency Drive Altivar 930 15.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV930D15N4
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 930
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 31,7 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 930
sku ATV930D15N4
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 31,7 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 13,6 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 546 mm
Width 211 mm
Depth 235 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 930 15.0kW 3-ф/380 ( ATV930D15N4 )
Product Reviews
2
Андрій
Олег К.
Давно працюємо з Schneider Electric, і Altivar 930 вкотре підтвердив їхній статус. Брали цей частотник на 15 кВт для модернізації лінії розливу, де потрібна була дуже точна підтримка тиску. ПІД-регулятор тут працює як годинник, налаштували без проблем. З комунікацією теж все ок: підключили по Ethernet/IP до нашого ПЛК, обмін даними стабільний. Сподобалось, що вже вбудований гальмівний модуль, не довелося окремо докупляти. Входів-виходів вистачило з головою (8 дискретних, 3 аналогових входи, 3 релейні виходи). Зібрали шафу, габарити хоч і не найменші, але для такої потужності цілком прийнятні (546х211х235 мм). Якість збірки на висоті, видно що це преміум сегмент.
SIMILAR ATV930D15N4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 930 15.0kW 3-ф/380 ( ATV930D15N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV930D15N4, series Altivar 930 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV930D15N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV930D15N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV930D15N4