ATV930D11N4 Variable Frequency Drive Altivar 930 11.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV930D11N4
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 930
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 23,5 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 930
sku ATV930D11N4
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 23,5 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 7,7 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 409 mm
Width 171 mm
Depth 236 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 930 11.0kW 3-ф/380 ( ATV930D11N4 )
Product Reviews
2
Олена, менеджер з закупівель
Сергій, інженер з АСУТП
Давно працюємо з Schneider Electric, тому вибір частотника ATV930D11N4 на 11 кВт для нової насосної станції був очевидним. Що скажу, він відповідає заявленим характеристикам. Векторне керування працює без нарікань, а вбудований гальмівний модуль дуже доречний для нашого обладнання. Особливо порадувала підтримка Modbus TCP та Ethernet/IP, інтеграція в SCADA пройшла гладко. IP21 теж ок, для нашої шафи підходить. З такими показниками струму на 23.5А при номіналі і 28А в перевантаженні, можна бути спокійним за роботу двигуна.
SIMILAR ATV930D11N4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 930 11.0kW 3-ф/380 ( ATV930D11N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV930D11N4, series Altivar 930 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV930D11N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV930D11N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV930D11N4