ATV650D90N4 Variable Frequency Drive Altivar 650 90.0kW 3-ф/380
sku: ATV650D90N4
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 650
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 173 A
IP protection level: 55
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 650 |
| sku | ATV650D90N4 |
| Main Power | 90.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 173 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| Product weight | 87 kg |
| IP protection level | IP55 |
| EMC filter | Available |
| Height | 1250 mm |
| Width | 345 mm |
| Depth | 375 mm |
| Braking module | No |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 650 90.0kW 3-ф/380 ( ATV650D90N4 )
ATV6xx Ethernet Manual 2014 en.pdf (1.25 MB)
ATV630-650_Programming_Manual_2015_ru.pdf (6.28 MB)
ATV630-650_Installation_Manual_2015_ru.pdf (29.69 MB)
WEB_server_ATV600_.PDF (1.42 MB)
ATV600_cat_2016_ru.pdf (4.34 MB)
ATV6xx Modbus Manual 2014 en.pdf (5.01 MB)
Altivar_630_650_Process cataloq_2015.pdf (6.28 MB)
VW3A3627_Profinet_2015_en.pdf (2.35 MB)
SIMILAR ATV650D90N4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 650 90.0kW 3-ф/380 ( ATV650D90N4 )