VFD900CP43A-21 Variable Frequency Drive VFD-CP2000 90.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: VFD900CP43A-21
brand: Delta Electronics
Series: VFD-CP2000
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 180 A
  • Documentation
  • Reviews (3)
brand Delta Electronics
Series VFD-CP2000
sku VFD900CP43A-21
Main Power 90.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 180 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder No
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel KPC-CC01
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-CP2000 90.0kW 3-ф/380 ( VFD900CP43A-21 )