ATV61E5D90N4 Variable Frequency Drive Altivar 61 90.0kW 3-ф/380
sku: ATV61E5D90N4
Series: Altivar 61
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 163 A
IP protection level: 54
Series Altivar 61
sku ATV61E5D90N4
Main Power 90.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 163 A
Maximum output frequency 500 Hz