ATV340U22N4 Variable Frequency Drive Altivar 340 2.2 kW 3x380
Є в наявності
sku: ATV340U22N4
Series: Altivar 340
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 7.2 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 340
sku ATV340U22N4
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.2 A
Maximum output frequency 600 Hz
Product weight 1.80 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 270 mm
Width 85 mm
Depth 232 mm
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 340 2.2 kW 3x380 ( ATV340U22N4 )
Product Reviews
1
Сергій М.
Поставили цей частотник Schneider Altivar 340 на 2.2 кВт для керування двигуном конвеєра. що сказати, Schneider тримає марку. габарити невеликі, в шафу вліз без проблем - ширина 85 мм для 2.2 кВт це норм. Вбудований гальмівний модуль дуже доречний, не треба окремо нічого докупати. підключення клем просте, є всі потрібні входи-виходи, ще й Modbus RTU для зв'язку з системою. працює стабільно, без збоїв, як і очікувалось від Schneider. задоволений вибором, хоч і ціна трохи кусається, але воно того варте)
SIMILAR ATV340U22N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 340 2.2 kW 3x380 ( ATV340U22N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV340U22N4, series Altivar 340 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV340U22N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV340U22N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV340U22N4