ATV320U15M2B Variable Frequency Drive Altivar 320 1.5kW 1-ф/220
sku: ATV320U15M2B
Є в наявності
20 516 UAH
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 320
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 8 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 320 |
| sku | ATV320U15M2B |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 8 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| Product weight | 2.90 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 325 mm |
| Width | 60 mm |
| Depth | 245 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 320 1.5kW 1-ф/220 ( ATV320U15M2B )
Product Reviews
1
�
Ігор С.
Брали цей частотник Schneider Altivar 320 на 1.5 кВт для невеликої лінії розфасовки. Важливо було підключити трифазний двигун від однофазної мережі, цей ПЧ саме це і робить. Наявність вбудованого гальмівного модуля теж плюс, бо верстат має інерційні навантаження. З інтеграцією через Modbus RTU проблем не виникло, все підключилося до нашого контролера без зайвих рухів. Schneider завжди тримає марку, це обладнання не стало винятком. Працює стабільно, без збоїв. Можна налаштувати через потенціометр, якщо щось по-швидкому треба змінити. Задоволений.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ATV320U15M2B GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC01 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 320 1.5kW 1-ф/220 ( ATV320U15M2B )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV320U15M2B, series Altivar 320 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV320U15M2B
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV320U15M2B only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV320U15M2B