ATV320U11M2C Variable Frequency Drive Altivar 320 1.1kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: ATV320U11M2C
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 320
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 6.9 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 320
sku ATV320U11M2C
Main Power 1.1 kW
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 6.9 A
Maximum output frequency 600 Hz
Product weight 1.60 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 142 mm
Width 105 mm
Depth 158 mm
Product Reviews
2
Олег П.
Ігор К.
Була задача підключити 1.1 кВт трифазний двигун від однофазної мережі в невеликій майстерні. Цей Altivar 320 від Schneider саме те, що треба. Вхід 1х220В, вихід 3х220В, все чітко. Монтаж простий, габарити компактні - 105x142x158мм, в шафу вписався ідеально. Є вбудований ЕМС фільтр, зайвих наводок немає. Спробував по Modbus RTU підключити до свого контролера, працює без проблем. Налаштування інтуїтивні, навіть ПІД-регулятор можна легко накрутити. Schneider є Schneider, надійність на рівні.
SIMILAR ATV320U11M2C GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 320 1.1kW 1-ф/220 ( ATV320U11M2C ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV320U11M2C, series Altivar 320 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV320U11M2C and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV320U11M2C only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV320U11M2C