ATV12HU15M3 Variable Frequency Drive Altivar 12 1.5kW 3-ф/220
sku: ATV12HU15M3
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 12
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 7.5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 12 |
| sku | ATV12HU15M3 |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 7.5 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Option |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Basic programming panel | VW3A1006 |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 12 1.5kW 3-ф/220 ( ATV12HU15M3 )
SIMILAR ATV12HU15M3 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC01 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 3x380 |
| Сurrent, A | 6.8 | 7.5 | 7.5 | 7 | 3.7 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 12 1.5kW 3-ф/220 ( ATV12HU15M3 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV12HU15M3, series Altivar 12 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV12HU15M3
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV12HU15M3 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV12HU15M3