MX2-A4015-E Variable Frequency Drive MX2 2.2kW 3-ф/380
sku: MX2-A4015-E
Є в наявності
20 372 UAH
brand: Omron
Series: MX2
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.4 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Omron |
| Series | MX2 |
| sku | MX2-A4015-E |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 5.4 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | 1 |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive MX2 2.2kW 3-ф/380 ( MX2-A4015-E )
SIMILAR MX2-A4015-E GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive MX2 2.2kW 3-ф/380 ( MX2-A4015-E )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for MX2-A4015-E, series MX2 from manufacturer Omron
.
Buy MX2A4015E
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
MX2-A4015-E only high quality at affordable prices. Guarantee.
MX2-A4015-E