JX-AB015-EF Variable Frequency Drive JX 1.5kW 1-ф/220
sku: JX-AB015-EF
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Omron
Series: JX
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.1 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Omron |
| Series | JX |
| sku | JX-AB015-EF |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 7.1 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive JX 1.5kW 1-ф/220 ( JX-AB015-EF )
SIMILAR JX-AB015-EF GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive JX 1.5kW 1-ф/220 ( JX-AB015-EF )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for JX-AB015-EF, series JX from manufacturer Omron
.
Buy JXAB015EF
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
JX-AB015-EF only high quality at affordable prices. Guarantee.
JX-AB015-EF