FR-F740-02600-EC Variable Frequency Drive FR-F 132.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: FR-F740-02600-EC
Series: FR-F
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 260 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Mitsubishi Electric
Series FR-F
sku FR-F740-02600-EC
Main Power 132.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 260 A
Maximum output frequency 120 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Option
Programmator FR-PU07
Documentation. Variable Frequency Drive FR-F 132.0kW 3-ф/380 ( FR-F740-02600-EC )
Product Reviews
1
Олег К.
SIMILAR FR-F740-02600-EC GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-F 132.0kW 3-ф/380 ( FR-F740-02600-EC ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-F740-02600-EC, series FR-F from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRF74002600EC and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-F740-02600-EC only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-F740-02600-EC