FR-A820-03160 Variable Frequency Drive FR-A820 75.0kW 3-ф/220
sku: FR-A820-03160
Series: FR-A820
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 316 A
Series FR-A820
sku FR-A820-03160
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 316 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 465 mm
Width 700 mm
Depth 250 mm
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive FR-A820 75.0kW 3-ф/220 ( FR-A820-03160 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A820-03160 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
SeriesFC-101VFD-CP2000GD27Altivar 320 SolarSI23
Supply input, V3x3803x3803x3803x2203x380
Сurrent, A14715015013150
IP protection levelIP20202020
Hybrid Power (AC/DC-Solar)00011
Remote Control01000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A820 75.0kW 3-ф/220 ( FR-A820-03160 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A820-03160, series FR-A820 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA82003160 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A820-03160 only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A820-03160