FR-A820-02330 Variable Frequency Drive FR-A820 55.0kW 3-ф/220
sku: FR-A820-02330
Series: FR-A820
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 233 A
Series FR-A820
sku FR-A820-02330
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 233 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 435 mm
Width 550 mm
Depth 250 mm
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive FR-A820 55.0kW 3-ф/220 ( FR-A820-02330 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A820-02330 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
SeriesFC-101VFD-CP2000GD27Altivar 320 SolarAC310
Supply input, V3x3803x3803x3803x2203x380
Сurrent, A10611011513110
IP protection levelIP20202020
Hybrid Power (AC/DC-Solar)00010
Remote Control01001
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A820 55.0kW 3-ф/220 ( FR-A820-02330 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A820-02330, series FR-A820 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA82002330 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A820-02330 only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A820-02330