FR-A820-00340 Variable Frequency Drive FR-A820 7.5kW 3-ф/220
sku: FR-A820-00340
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A820
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 34 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Mitsubishi Electric |
| Series | FR-A820 |
| sku | FR-A820-00340 |
| Main Power | 7.5 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 34 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 220 mm |
| Width | 260 mm |
| Depth | 170 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive FR-A820 7.5kW 3-ф/220 ( FR-A820-00340 )
SIMILAR FR-A820-00340 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-E | GD27 | Altivar 320 Solar | AC01 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x220 | 3x380 |
| Сurrent, A | 15.5 | 18 | 17 | 13 | 17 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive FR-A820 7.5kW 3-ф/220 ( FR-A820-00340 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for FR-A820-00340, series FR-A820 from manufacturer Mitsubishi Electric
.
Buy FRA82000340
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
FR-A820-00340 only high quality at affordable prices. Guarantee.
FR-A820-00340