SV015IG5A-1 Variable Frequency Drive iG5A 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: SV015IG5A-1
brand: LS
Series: iG5A
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 4 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand LS
Series iG5A
sku SV015IG5A-1
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter Option
Braking module Available
Maximum number of fixed speeds 8
Number/type of analog inputs 2 (1: 0-10V; 1: 0(4)-20mA)
Documentation. Variable Frequency Drive iG5A 1.5kW 1-ф/220 ( SV015IG5A-1 )
Product Reviews
2
Сергій П.
Вадим К.
SIMILAR SV015IG5A-1 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iG5A 1.5kW 1-ф/220 ( SV015IG5A-1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV015IG5A-1, series iG5A from manufacturer LS . Buy SV015IG5A1 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV015IG5A-1 only high quality at affordable prices. Guarantee. SV015IG5A-1