SV015IC5-1 Variable Frequency Drive iC5 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: SV015IC5-1
Клікніть для збільшення
LS
Є в наявності
brand: LS
Series: iC5
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 8 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand LS
Series iC5
sku SV015IC5-1
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 8 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module No
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Maximum number of fixed speeds 8
Documentation. Variable Frequency Drive iC5 1.5kW 1-ф/220 ( SV015IC5-1 )
Product Reviews
2
Олег В.
купив цей частотний перетворювач для насоса на дачі. в мене свердловина, а мотор був звичайний трифазний, і постійно гудів при пуску, ще й світло пригало. цей LS iC5 на 1.5кВт підійшов якраз, бо в мережі тільки 220В є, а на виході 3 фази отримав. вбудований потенціометр дуже зручно, не треба розбиратись в тих кнопках, просто повернув ручку і швидкість насоса міняється. тепер вода подається без ривків, і мотор працює тихенько. Класна штука) головне що 1.5кВт мені вистачає
Володимир П.
SIMILAR SV015IC5-1 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iC5 1.5kW 1-ф/220 ( SV015IC5-1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV015IC5-1, series iC5 from manufacturer LS . Buy SV015IC51 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV015IC5-1 only high quality at affordable prices. Guarantee. SV015IC5-1