ESMD113L4TXA Variable Frequency Drive ESMD 11.0kW 3-ф/380
sku: ESMD113L4TXA
Є в наявності
30 252 UAH
brand: Lenze
Series: ESMD
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 24 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Lenze |
| Series | ESMD |
| sku | ESMD113L4TXA |
| Main Power | 11.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 24 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive ESMD 11.0kW 3-ф/380 ( ESMD113L4TXA )
Product Reviews
2
�
Микола С.
монтував частотник на конвеєрну лінію. клеми зручні, підключив все швидко. інструкція зрозуміла, хоча є дрібні нюанси по налаштуванню під наш движок. габарити норм, в шафу вліз без питань. загалом, працює стабільно, але час покаже надійність у довгостроковій перспективі.
�
Олег П.
поставили на нашу вентиляцію, запустили без проблем. відразу видно, що якісна річ. працює тихо, повітря тепер циркулює як треба. задоволений.)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ESMD113L4TXA GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ESMD 11.0kW 3-ф/380 ( ESMD113L4TXA )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ESMD113L4TXA, series ESMD from manufacturer Lenze
.
Buy ESMD113L4TXA
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ESMD113L4TXA only high quality at affordable prices. Guarantee.
ESMD113L4TXA