E82EV302K4C Variable Frequency Drive 8200 Vector 3.0kW 3-ф/380
sku: E82EV302K4C
Є в наявності
44 382 UAH
brand: Lenze
Series: 8200 Vector
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 7.3 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Lenze |
| Series | 8200 Vector |
| sku | E82EV302K4C |
| Main Power | 3.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 160-200 % |
| Сurrent | 7.3 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive 8200 Vector 3.0kW 3-ф/380 ( E82EV302K4C )
Product Reviews
1
�
Олексій, Інженер з обслуговування
Поставили цей частотник Lenze 8200 Vector на заміну старому, що відпрацював своє. Модель на 3 кВт, три фази на 380В. Одразу помітив, що працює стабільно, без зайвих шумів. Підключення просте, ніяких сюрпризів. Векторне керування тут добре реалізовано, движок працює плавно, без ривків, навіть при швидких змінах навантаження. Для наших насосів це саме те. Наявність ЕМС-фільтра теж плюс, не довелося окремо ставити. Це ж Lenze, надійність в них завжди на рівні)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR E82EV302K4C GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive 8200 Vector 3.0kW 3-ф/380 ( E82EV302K4C )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for E82EV302K4C, series 8200 Vector from manufacturer Lenze
.
Buy E82EV302K4C
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
E82EV302K4C only high quality at affordable prices. Guarantee.
E82EV302K4C