E82EV222K4C Variable Frequency Drive 8200 Vector 2.2kW 3-ф/380
sku: E82EV222K4C
Є в наявності
40 299 UAH
brand: Lenze
Series: 8200 Vector
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.6 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Lenze |
| Series | 8200 Vector |
| sku | E82EV222K4C |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 160-200 % |
| Сurrent | 5.6 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive 8200 Vector 2.2kW 3-ф/380 ( E82EV222K4C )
Product Reviews
1
�
Ігор В.
Взяли цей частотник Lenze 8200 Vector 2.2кВт для модернізації конвеєрної лінії. Раніше стояв старий, але вирішили оновити. Вхід 3х380В, все як треба. Сподобалось, що тут вже вбудований ЕМС-фільтр, не довелось окремо докуповувати. Дуже виручив векторний режим керування, бо на конвеєрі треба тримати стабільну швидкість під змінним навантаженням. PID-регулятор теж норм працює. Та й Lenze, як завжди, тримає марку, стабільність роботи відчутна. Через RS485 підключили до нашої системи, все ок.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR E82EV222K4C GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive 8200 Vector 2.2kW 3-ф/380 ( E82EV222K4C )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for E82EV222K4C, series 8200 Vector from manufacturer Lenze
.
Buy E82EV222K4C
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
E82EV222K4C only high quality at affordable prices. Guarantee.
E82EV222K4C