GD100-1R5G-4 Variable Frequency Drive GD100 1.5kW 3-ф/380
sku: GD100-1R5G-4
Клікніть для збільшення
INVT
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: INVT
Series: GD100
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 3.7 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand INVT
Series GD100
sku GD100-1R5G-4
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 3.7 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 No
Inbuilt panel Съемная
Maximum number of fixed speeds 16
Documentation. Variable Frequency Drive GD100 1.5kW 3-ф/380 ( GD100-1R5G-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR GD100-1R5G-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELFR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD100 1.5kW 3-ф/380 ( GD100-1R5G-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD100-1R5G-4, series GD100 from manufacturer INVT . Buy GD1001R5G4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD100-1R5G-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. GD100-1R5G-4