ODE-2-22150-1K04N Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: ODE-2-22150-1K04N
Клікніть для збільшення
Invertek
Є в наявності
brand: Invertek
Series: OPTIDRIVE E2
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7 A
IP protection level: 55
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Invertek
Series OPTIDRIVE E2
sku ODE-2-22150-1K04N
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7 A
Maximum output frequency 500 Hz
IP protection level IP55
Maximum number of fixed speeds 2
Documentation. Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1.5kW 1-ф/220 ( ODE-2-22150-1K04N )
Product Reviews
1
Олег М.
Взяв цей частотник Invertek OPTIDRIVE E2 1.5кВт для верстата в майстерню. Дуже зручно, що однофазний вхід, а вихід на три фази, бо мережа в мене 220В. Потужності 1.5 кВт вистачає з головою. Зразу відчув, що пуск став плавніше, двигун працює тихо. Подобається, що він IP55, можна не переживати, якщо трохи пилу буде або вологи. І гальмівний модуль вбудований – це плюс, не треба докуповувати окремо. Запускав вже не раз, поки все норм) Налаштовується доволі просто, навіть з незнімною панеллю. Для моїх задач – топ
SIMILAR ODE-2-22150-1K04N GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1.5kW 1-ф/220 ( ODE-2-22150-1K04N ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ODE-2-22150-1K04N, series OPTIDRIVE E2 from manufacturer Invertek . Buy ODE2221501K04N and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ODE-2-22150-1K04N only high quality at affordable prices. Guarantee. ODE-2-22150-1K04N