WJ200-150HF Variable Frequency Drive WJ200 15.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: WJ200-150HF
Series: WJ200
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Hitachi
Series WJ200
sku WJ200-150HF
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 38 A
Number of discrete inputs 7
Documentation. Variable Frequency Drive WJ200 15.0kW 3-ф/380 ( WJ200-150HF )
Product Reviews
1
Олег К.
Брав цей частотник Hitachi WJ200 на 15 кВт для модернізації виробничої лінії. Живлення 380В, як і треба. Що відразу сподобалось – це наявність векторного керування без датчика, для наших завдань це саме те. Вбудований ПЛК виявився дуже доречним, спростив інтеграцію в існуючу систему. ПІД-регулятор теж працює чітко, допомагає підтримувати стабільні параметри процесу. По комунікації питань нема, Modbus RTU та Profibus є, підключили до нашої АСУТП без проблем. Вбудований потенціометр теж плюс, якщо треба оперативно щось підкрутити. Надійний апарат. Показник ціна/якість повністю влаштовує.
SIMILAR WJ200-150HF GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive WJ200 15.0kW 3-ф/380 ( WJ200-150HF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for WJ200-150HF, series WJ200 from manufacturer Hitachi . Buy WJ200150HF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy WJ200-150HF only high quality at affordable prices. Guarantee. WJ200-150HF