SJ700B-750HFF Variable Frequency Drive SJ700 75.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700B-750HFF
Клікніть для збільшення
Hitachi
Є в наявності
brand: Hitachi
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 137 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Hitachi
Series SJ700
sku SJ700B-750HFF
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 137 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 550 mm
Width 390 mm
Depth 250 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder опция
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 75.0kW 3-ф/380 ( SJ700B-750HFF )
Product Reviews
1
Олексій Коваленко
SIMILAR SJ700B-750HFF GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 75.0kW 3-ф/380 ( SJ700B-750HFF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700B-750HFF, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700B750HFF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700B-750HFF only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700B-750HFF